تبلیغات
هانون را شنیده ای؟ - مطالب هفته چهارم بهمن 1391

زندگی قافیه باران من است


                           من اگر پاییزم و درختان امیدم، همه بی برگ شدند                                                                                              تو بهاری و به اندازه ی باران خدا زیبایی


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
شنبه 28 بهمن 1391  13:04


آدم‌ها می‌آیند
زندگی می‌کنند
می‌میرند
و می‌روند
اما
فاجعه‌ی زندگی تو
آن هنگام آغاز می‌شود
که آدمی می‌میرد
اما
نمی‌رود
می‌ماند
و نبودنش در بودن تو
چنان ته ‌نشین می‌شود
که تو می‌میری در حالی که زنده‌ای
و او زنده می‌شود در حالی که مرده است...


آزاده طاهایی


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   


زندگی را به تمامی زندگی کن. دردنیا زندگی کن بی آنکه جزیی از آن باشی.همچون نیلوفری باش در آب ، زندگی در آب ،بدون تماس با آب! زندگی به موسیقی نزدیک تر است تا به ریاضیات. ریاضیات وابسته به ذهن اند و زندگی در ضربان قلبت ابراز وجود می کند! زندگی سخت ساده است!خطر کن!وارد بازی شو!چه چیزی از دست می دهی؟با دستهای تهی آمده ایم،و با دستهای تهی خواهیم رفت.نه ، چیزی نیست که از دست بدهیم، فرصتی بسیار کوتاه به ما داده اند، تا سرزنده باشیم، تا ترانه ای زیبا بخوانیم، و فرصت به پایان خواهد رسید. آری، این گونه است که هر لحظه غنیمتی است!زندگی به هیچ روی اسرارآمیز نیست. زندگی بر هر برگ، هر درخت، بر تک تک شنهای ساحل دریا نوشته شده است. زندگی در هر یک از انوار زرین آفتاب گنجانیده است. به هر چه بر می خوری زندگی است، با تمام زیبایی اش! واقعی تر زندگی کن.نقاب ها را کنار بگذار.آنها بر قلبت سنگینی می کنند. همه ریاکاری ها را کنار بگذار. عریان باش. البته خالی از دردسر نخواهد بود، اما همین دردسر ارزش آن را دارد، زیرا تنها پس از آن دردسر است که رشد پیدا می کنی و بالغ می شوی. هر لحظه با گذشته وداع کن. در دنیای ناشناخته بمیر تا به دنیای ناشناخته راه یابی، با مردن و لحظه به لحظه تولد یافتن خواهی توانست زندگی را زندگی کنی و مرگ را نیز هم! تلاش نکن که زندگی را بفهمی، زندگی را زندگی کن! تلاش نکن عشق را بفهمی، عاشق شو! بگذار این قاعده اساسی زندگی باشد، یکی از اساسی ترین قواعد: هر چه نسبت به خودت باشی ،

 

 نسبت به دیگران هم همان خواهی بود. اگر خود را دوست بداری، دیگران را هم دوست خواهی داشت. زندگی فقط فرصتی است برای تعالی، برای بودن، برای شکوفا شدن. زندگی به خودی خود خالی است. تا وقتی خلاق نباشی قادر نخواهی بود آن را با رضایت خاطر پر کنی. تو نغمه ای در دل داری که باید سراییده شود و رقصی که باید به اجرا در آید.

 

مرگ تنها برای کسانی زیباست که، زیبا زندگی کرده اند! از زندگی نهراسیده اند! شهامت زندگی کردن را

 داشته اند! کسانی که عشق ورزیده اند، دست افشانده اند، و زندگی را جشن گرفته اند! پس: هر لحظه را به گونه ای زندگی کن، که گویی واپسین لحظه است.


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 2 اسفند 1391
نظرات()       
سه شنبه 24 بهمن 1391  13:16

چه تلخ محاکمه می شوند پائیز و زمستان که برای جان دادن به درخت

 جان می دهند...

وچه ناعادلانه کمی آن طرفتر همه چیز به اسم بهار تمام

می شود....


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

نخستین فیلم بلند فردین صاحب الزمانی در مقام نویسنده و کارگردان یکی دو سال پیش نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه رسمی جشنواره معتبر کارلووی وادی جمهوری چک بود.
 


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()